10 Yeşil Kural

FST Tesis Yönetim ve Danışmanlık çevreci “Yeşil Kurallar” yaklaşımını desteklemektedir. Bu programı destekleyerek aşağıdaki kuralları tüm organizasyonumuzda uygulayacağımızı ve çevreci yaklaşımı taahhüt ediyor.

Tüm paydaşlarımızla sosyal sorumluluğumuzun bilincinde olarak daha temiz, yaşanabilir bir dünya yaratabileceğimize inanıyoruz.

  1. Yeşil Kurallar: Karar merciinde olan kişileri Yeşil Kurallar konusunda cesaretlendiriyoruz.

  2. Yeşil Hizmetler: Firmamız yeşil süreçlerini tamamlamak için iki uygulamayı desteklemeye söz vermiştir. Bu nedenle, hem yeşil ürünlerle temizlik hizmetlerini sunmaya hem de çalışan personeli yeşil personel olarak eğitmeye ve/veya sertifika vermeye devam edecektir.

  3. Atıkların Geri Dönüşümü: FST Tesis Yönetim ve Danışmanlık hizmet verdiği müşterilerinde ki üretilen atıkları kontrol edemez, sadece buralara kağıt, plastik ve atık maddeler için açıkça işaretlenmiş ayrı ayrı çöp kutularını koyarak geri dönüşümü teşvik edebilir. Eğer hizmet verdiğimiz firmanın istenen tesisleri var ise, bahsedilen malzemelerin ilgili alanlara konulması için gereken her türlü kurumsal çabayı gösterecektir.

  4. Parke Zeminlerin Kazınması ve Yeniden Cilalanması: FST Tesis Yönetim ve Danışmanlık olarak Çinko bazlı yer temizleme ürünlerini mümkün olan daha iyi ürünlerle değiştireceğiz. Bu parkelerin kazınması ve yeniden cilalanması süreçlerini de kapsamaktadır.

  5. Amonyaksız Pencere (Cam) Temizleyiciler: FST Tesis Yönetim ve Danışmanlık olarak kullanılan bütün pencere (Cam) temizleyicileri Amonyaksız ve çevre dostu ürünlerle değiştireceğiz.

  6. Aydınlatma Değiştirme: Müşteri ile anlaşıldığı takdirde tesislerdeki ampuller çevreci tasarruflu ampuller ile değiştirilecektir.

  7. Depolar/Tedarik: FST Tesis Yönetim ve Danışmanlık hangi malzemelerin kullanıldığı konusunda depolama alanlarında incelemeler yapacak ve depoda bulunan eski (son kullanma tarihi yaklaşan) ve/veya yeşil ürün standardına uymayan ürünleri kaldıracaktır veya bunları yeşil ürünler ile değiştirecektir.

  8. Mikrofiber Uygulamalar: Mikrofiber bezler her koşul için uygun olmasa da, bu mikrofiber bezlerin, mopların vs. doğru/uygun kullanımı temizlik esnasında kullanılan temizlik malzemesi miktarını azaltabilmektedir.

  9. Kağıt Ürünleri: Eğer FST Tesis Yönetim ve Danışmanlık tesise herhangi bir kağıt ürün tedariki yapıyorsa bu ürünlerin “Asidik” ürünler olmamasına dikkat edecektir. Bunun yerine getirilebilmesi için hizmet verilen kurumun da desteği gerekir. Ayrıca kağıt kullanımını azaltmak için el kurutucuların kullanılması önerilmektedir.

  10. Atık Su: Temizlik işlemleri yapıldıktan sonra atık su sistemine verilecek sulara dikkat edilecektir. Atık su için boşaltım alanları kullanılacaktır. Fosfat, çinko kirliliği ve diğer zararlı kimyasalları içeren ürünleri kullanmayı bırakarak kanalizasyon sistemine dolayısıyla nehirlere ve okyanuslara biyolojik olarak çözülebilecek atıkları dökmüş olacaktır.